Najlepsze noclegi, hotele, ośrodki wypoczynkowe oraz inne obiekty w Polsce. - spaniewpolsce.pl

Muzeum
Pływalnia
Jezioro
Szczyt górski
Obiekt sportowy
Zakopane
Małopolskie
Bukowina Tatrzańska
Małopolskie
Niedzica
Małopolskie
Krynica-Zdrój
Małopolskie
Żnin
Kujawsko-pomorskie
Murzasichle
Małopolskie
Legnica
Dolnośląskie
Wisła
Śląskie
Kruklanki
Warmińsko-mazurskie
Karpacz
Dolnośląskie
Ustrzyki Górne
Podkarpackie
Szczyrk
Śląskie
Zawoja-domki
Małopolskie
Nowy Sącz
Małopolskie
Legnica
Legnica to ponad 100 tysięczne miasto, którego powierzchnia wynosi 56 km kw. Położona jest w widłach rzek Kaczawy i Czarnej Wody, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej na 50:12 szerokości północnej i 16:10 długości geograficznej wschodniej.
Klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce - średnioroczna temperatura wynosi ponad 8,5 stopnia C. Długi okres wegetacyjny ma korzystny wpływ na środowisko, a okres zielony trwa tutaj dłużej niż w innych rejonach kraju.
Legnica, trzecie co do wielkości miasto Dolnego Śląska, jest centrum administracyjnym, gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym regionu. Tutaj krzyżują się ważne drogi o znaczeniu międzynarodowym: autostrada A 4 (wschód - zachód) i droga krajowa nr 3 łącząca północ Polski z południem Europy. Przez Legnicę wiodą ważne szlaki komunikacji kolejowej, z zachodu na wschód i z północy na południe. Siedzibę ma tu Diecezja Kościoła Rzymskokatolickiego.
W Legnicy ulokowało się kilkanaście oddziałów różnych banków, swoje placówki otworzyli przedstawiciele znaczących międzynarodowych koncernów oraz kilka regionalnych organizacji gospodarczych i ubezpieczeniowych. Ważny wpływ na rozwój regionu miało powołanie w 1997 r. Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 
 
Facebook
» Strona główna
» Pełna lista miast
» Kontakt
» Cennik
» Ulubione
» Zaloguj
» Regulamin
» Reklamy portalu
Witamy Państwa w naszym serwisie internetowym. Znajdą Państwo u nas ofertę dotyczącą: górskich noclegów - Bieszczady, noclegi w górach Tatry, noclegi w górach Karkonosze, a także noclegi nad morzem (pensjonaty, hotele, kwatery). Znajdą u nas Państwo także szeroką ofertę hoteli SPA. Polska mapa noclegowa jest przejrzysta dzięki nam.

Życząc ciekawych podróży, oferujemy wygodne noclegi nad Morzem Bałtyckim, w polskich górach, a także w innych miejscach naszego kraju: noclegi - Małopolska, Wielkopolska, Mazowsze... Luksusowy hotel SPA, wellness – znajdą Państwo u nas miejsca, gdzie można naprawdę wypocząć. Zapraszamy.


Chcesz sprawdzony monitoring GPS pojazdów? Spaniewpolsce.pl poleca GPSLokakizator.pl