Najlepsze noclegi, hotele, ośrodki wypoczynkowe oraz inne obiekty w Polsce. - spaniewpolsce.pl

Dom Pracy Twórczej im. Bolesława Prusa Konstancin-Jeziorna
ul. Literatów 2, 05-510 Konstancin-Jeziorna / Mazowieckie
» Dom Pracy Twórczej, Sale Konferencyjne,
translate.google.com:
stacjonarny: (+48) 22 756 41 06
stacjonarny: (+48) 22 754 01 07
fax: (+48) 22 754 01 07
email: skorzystaj z formularza »
www: przejdź do strony
ceny za nocleg: 70 zł - 255 zł /
liczba pokoi: -
liczba miejsc: 52
obsługa w języku:
Adres email:
Wiadomość:
Śniadanie w cenie, Parking, Plac zabaw, Szlaki turystyczne, Zabytki, Sala konferencyjna, Sala bankietowa,
Łazienka, Dostęp do łazienki,
Lotnisko, Poczta, Kąpielisko, Wyciąg narciarski, Jezioro, Dworzec PKS, Morze,
Dom Pracy Twórczej im. Bolesława Prusa Literatów 2, Konstancin-Jeziorna
  • Dom Pracy Twórczej w Oborach znajduje się na terenie XVII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego, położonego ok. 20 kilometrów od centrum Warszawy.
  • Zapraszamy zarówno gości indywidualnych na odpoczynek w mikroklimacie Konstancina, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody, jak i instytucje szukające miejsca blisko stolicy na przeprowadzenie swoich imprez wyjazdowych.
Oferta
  • Ośrodek posiada 55 miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych z łazienkami i bez łazienek.
  • Oferujemy reprezentacyjne sale restauracyjne i konferencyjne, przeznaczone na bankiety, przyjęcia, uroczyste obiady oraz jedno- lub kilkudniowe konferencje.
  • a terenie 4-hektarowego parku mogą odbywać się imprezy plenerowe i ogniska.
O nas
  • Dom Pracy Twórczej w Oborach znajduje się na terenie XVII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego, położonego ok. 20 kilometrów od centrum Warszawy. Należy do tych nielicznych siedzib szlacheckich, które przetrwały w dobrym stanie II wojnę światową i nie uległy zniszczeniu w czasach powojennych rządów. Zawdzięczają to staraniom najpierw Związku Literatów Polskich, a obecnie Fundacji Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej. Dwór w Oborach został prawdopodobnie wybudowany w latach osiemdziesiątych XVII w. z inicjatywy hr. Jana Wielopolskiego herbu Starykoń, kanclerza wielkiego koronnego, a poprzez swoje trzecie małżeństwo z margrabianką Marią Ludwiką de la Grange dArgien, siostrą królowej Marysieńki, spowinowaconego z Janem III Sobieskim. Jest to budowla parterowa, wzniesiona na planie wydłużonego prostokąta, o dziesięcioosiowej elewacji, z pozornym ryzalitem zwieńczonym tympanonem w części środkowej. Monumentalności dworskiej siedzibie przydają wyraziste, zdecydowanie kształtowane profile kamiennych obramowań otworów okiennych, zwieńczone przerwanymi, trójkątnymi frontonami ozdobionymi herbem Wielopolskich. W tym samym stylu utrzymany jest portal główny. Wnętrze budynku kształtuje układ dwutraktowy z dużą sienią na osi w trakcie frontowym. W pomieszczeniach mieszkalnych znajduje się szereg portali z epoki, a także piękne, barokowe, rokokowe i klasycystyczne kominki.
  • Wnuk Jana - Hieronim Wielopolski - założył w Oborach browar, a na terenie parku wzniósł obszerną oficynę dworską, ustawioną prostopadle do głównego budynku. Parterowa - z mieszkalnym poddaszem, z dwoma traktami pomieszczeń podzielonych korytarzem, nakryta mansarodwym dachem - budowla została tak umiejętnie wkomponowana w całość dworskiego założenia, że nie odwraca uwagi od budynku głównego. W 1893 r. kolejny właściciel Obór hr. Mieczysław Potulicki dobudował od południowej strony pałacu kaplicę, od wschodniej zaś ryzalit kryjący klatkę schodową.
  • Po II wojnie światowej majątek ziemski Obory znacjonalizowano, a jego część, czyli zespół pałacowo-parkowy przekazano we władanie literatom, tworząc w nim dom pracy twórczej. W murach tych gościło wielu wybitnych przedstawicieli polskiego świata kultury, sztuki i nauki, tworząc w jego niepowtarzalnej atmosferze wiele znaczących dzieł.
Serdecznie Państwa zapraszamy !!!
1 - osobowy
ceny od:   70  zł   do:   100  zł
dotyczy: Pokój, ilość: 3
2 - osobowy
ceny od:   140  zł   do:   180  zł
dotyczy: Pokój, ilość: 12
3 - os. lub większy
ceny od:   110  zł   do:   255  zł
dotyczy: Pokój, ilość: 10
Zobacz inne nasze obiekty
Dom Literatury Hotel w Warszawie
Warszawa / Mazowieckie
» Hotele
» Sale Konferencyjne
Astoria Dom Pracy Twórczej im. Stefana Żeromskiego
Zakopane / Małopolskie
» Hotele
» Dom Pracy Twórczej
 
 
Facebook
» Strona główna
» Pełna lista miast
» Kontakt
» Cennik
» Ulubione
» Zaloguj
» Regulamin
» Reklamy portalu
Witamy Państwa w naszym serwisie internetowym. Znajdą Państwo u nas ofertę dotyczącą: górskich noclegów - Bieszczady, noclegi w górach Tatry, noclegi w górach Karkonosze, a także noclegi nad morzem (pensjonaty, hotele, kwatery). Znajdą u nas Państwo także szeroką ofertę hoteli SPA. Polska mapa noclegowa jest przejrzysta dzięki nam.

Życząc ciekawych podróży, oferujemy wygodne noclegi nad Morzem Bałtyckim, w polskich górach, a także w innych miejscach naszego kraju: noclegi - Małopolska, Wielkopolska, Mazowsze... Luksusowy hotel SPA, wellness – znajdą Państwo u nas miejsca, gdzie można naprawdę wypocząć. Zapraszamy.


Chcesz sprawdzony monitoring GPS pojazdów? Spaniewpolsce.pl poleca GPSLokakizator.pl